V1

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

V1 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:03

Kvalifikation: Sport A

 

 

RÆK  GRP                 CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                                            074    Claus L Christensen [Senior] - Komma fra Gl.Lundeborg

02                                            071    simone lunding-hoppe [Senior] - Kilja fra Skogum

03                                            063    Sofie Lovring [Ungrytter] - Lydia fra Vivildgård

04                                            052    Anne Thomsen [Senior] - Haukur fra Dannevang

05                                            051    Stine Juhl Madsen [Senior] - Pengill fra keilir

06                                            040    Emma Skov Pedersen [Senior] - Pegasus fra Hofmansfeldt

07                                            044    Janni Rønnow Bach [Senior] - Kátur fra Dalsmynni

08                                            023    Asta okkels [Ungrytter] - smiðurinn fra smedegaard

 

Udført 17 august 2017 19:03:00

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

V.2

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

Stutteri Poppelhøj

 

V2 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:07

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RØ         037    Pernille Jacobsen [Senior] - Òrk fra bjarup

02      01          H       BL         021    Fie S Warncke Laursen [Ungrytter] - Embla fra Katrinedal

03      01          H       GR         059    Line Søgaard [Senior] - Hugur fra Ketilsstöðum

 

04      02          V       RØ         001    gitte jauernik [Senior] - Sleipnir fra Dahlsgaard

05      02          V       BL         075    Ane Sophia Møller Kjær [Ungrytter] - Fani fra Høgsbro

06      02          V       GR         053    Lotte Lassen [Ungrytter] - Lóa fra Skovdal

 

07      03          V       RØ         006    Marie Braae Clausen [Ungrytter] - Tvistur frá Hveragerði

08      03          V       BL         030    charlotte delf [Senior] - Björkvin fra Kathrinesminde

09      03          V       GR         078    Camilla Lavrsen [Ungrytter] - Ljúfa fra Bjergagergård

 

10      04          V       RØ         024    Isabella Møller Kjær [Junior] - Hastigur fra Holleskov

11      04          V       BL         015    Morten Braae Nielsen [Senior] - Svala fra Glyngøre

12      04          V       GR         013    Camilla K-Hansen [Junior] - Víkingur fra Ørskov Vestergård

 

13      05          V       RØ         005    Nickie Eriksen [Senior] - Draumfari fra Yggdrasil

14      05          V       BL         061    Line Søgaard [Senior] - Valbjörk fra Eyfjörd

15      05          V       GR         065    Claus Lindblad Christensen [Senior] - Snorri Fra Fet.dk

 

Udført 17 august 2017 19:07:11

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

V.3

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

V3 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:47

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RØ         049    Lone Vesterholm [Senior] - Flugar fra maag

02      01          V       BL         031    Marie-Louise N Prüsse [Ungrytter] - Oddi fra Ørumgaard

03      01          V       GR         012    signe jerne [Senior] - Skagi fra Kølhede

 

04      02          V       RØ         041    Jessica HGeertsen [Ungrytter] - Kjartan fra Kjartansstodom

05      02          V       BL         018    Iben H Rosenberg [Ungrytter] - Hringfaxi fra St. Velling

06      02          V       GR         014    Tilde Dall [Ungrytter] - Fjola fra Smedegaard

07      02          V       GU         079    Camilla Louise Pers Petersen - Hlynir fra Gl. Essendrup

 

08      03          H       RØ         039    Susanna Wisborg [Senior] - Eik fra Poreyjarnupi

09      03          H       BL         016    Jette Madsen [Senior] - Álfadis fra Kærgården

 

10      04          H       RØ         007    Tanja Maria Selchau Hansen [Senior] - Táta fra Maag

11      04          H       BL         064    Trine Jensen [Senior] - Uggi fra Stafholti

12      04          H       GR         057    Kamilla Pedersen [Ungrytter] - Una Fra Gundsø

 

Udført 17 august 2017 19:47:31

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

V.5

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

Stutteri Poppelhøj

 

V5 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:51

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RØ         068    Cecilie Katrine Salling [Ungrytter] - Glossa fra Stensgaard

02      01          H       BL         060    Line Søgaard [Senior] - Eyfolfur fra Eyfjörd

 

03      02          H       RØ         072    simone lunding-hoppe [Senior] - Yssa fra Ludvigsbjerge

04      02          H       BL         066    Louise salminia D Jensen [Ungrytter] - Gneist fra Ejdam

05      02          H       GR         032    Pernille Lyngaal [Senior] - kjarni fra bundgaard

 

06      03          V       RØ         022    signe jerne [Senior] - Ganti fra vindhøj

07      03          V       BL         019    Jette Madsen [Senior] - Alma fra Bjarup

08      03          V       GR         011    Mette Bak [Senior] - Védis fra Bredgaard

 

09      04          V       RØ         008    Jane Moesgård Tønder [Senior] - Fee von Blastur

10      04          V       BL         004    Stina Carlsson [Senior] - Sindri fra Ærø

11      04          V       GR         070    Tina Nissen [Senior] - Sol fra Skovfryd

 

12      05          V       RØ         056    Ditte Nørgaard-Randa [Junior] - Ægir fra Skovdal

13      05          V       BL         054    Ditte Lassen [Senior] - Sólargeisli fra Skovdal

14      05          V       GR         047    Helle Stærmose [Senior] - Gimsteinn

 

15      06          V       RØ         046    Louise Jakobsen [Senior] - manadis fra bækdalen

16      06          V       BL         045    Janni Rønnow Bach [Senior] - Freyja fra Rønnow

17      06          V       GR         042    Pia Conradsen [Senior] - Kolfinnur fra Kjartansstöoum

 

18      07          V       RØ         033    Marie-Louise Nohns Prüsse [Ungrytter] - Tindur fra Frisendal

19      07          V       BL         010    Tanja Christiansen [Ungrytter] - Alice Prinsessa fra Kværs

20      07          V       GR         036    Kirsten Nelting [Senior] - Loke fra Søndergård

21      07          V       GU         034    Signe Siticum [Senior] - Ljómi fra Dyrmose

 

Udført 17 august 2017 19:51:01

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.1

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

T1 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:52

Kvalifikation: Sport A

 

 

RÆK  GRP                 CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                                            074    Claus L Christensen [Senior] - Komma fra Gl.Lundeborg

02                                            071    simone lunding-hoppe [Senior] - Kilja fra Skogum

03                                            059    Line Søgaard [Senior] - Hugur fra Ketilsstöðum

04                                            044    Janni Rønnow Bach [Senior] - Kátur fra Dalsmynni

 

Udført 17 august 2017 19:52:29

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.2

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

Marina Fiskenæs

 

T2 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:53

Kvalifikation: Sport A

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RØ         078    Camilla Lavrsen [Ungrytter] - Ljúfa fra Bjergagergård

02      01          V       BL         053    Lotte Lassen [Ungrytter] - Lóa fra Skovdal

 

03      02          V       RØ         073    Henriette Jefta Pedersen [Senior] - Samba fra Tindsgarði

04      02          V       BL         051    Stine Juhl Madsen [Senior] - Pengill fra keilir

 

Udført 17 august 2017 19:53:29

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.3

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

Stutteri Poppelhøj

 

T3 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 19:56

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RØ         065    Claus Lindblad Christensen [Senior] - Snorri Fra Fet.dk

02      01          H       BL         030    charlotte delf [Senior] - Björkvin fra Kathrinesminde

03      01          H       GR         015    Morten Braae Nielsen [Senior] - Svala fra Glyngøre

 

04      02          H       RØ         040    Emma Skov Pedersen [Senior] - Pegasus fra Hofmansfeldt

05      02          H       BL         026    marianne petersen [Senior] - Gabriel fra Bode

06      02          H       GR         005    Nickie Eriksen [Senior] - Draumfari fra Yggdrasil

 

07      03          V       RØ         080    Camilla Louise Pers Petersen - Röskva fra Karlshøj

08      03          V       BL         048    My Linnet [Senior] - Funi fra Mosfellsbæ

 

09      04          V       RØ         075    Ane Sophia Møller Kjær [Ungrytter] - Fani fra Høgsbro

10      04          V       BL         052    Anne Thomsen [Senior] - Haukur fra Dannevang

11      04          V       GR         061    Line Søgaard [Senior] - Valbjörk fra Eyfjörd

 

12      05          V       RØ         021    Fie S Warncke Laursen [Ungrytter] - Embla fra Katrinedal

13      05          V       BL         001    gitte jauernik [Senior] - Sleipnir fra Dahlsgaard

14      05          V       GR         037    Pernille Jacobsen [Senior] - Òrk fra bjarup

 

Udført 17 august 2017 19:56:03

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.4

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

T4 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 20:01

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RØ         066    Louise salminia D Jensen [Ungrytter] - Gneist fra Ejdam

02      01          V       BL         028    Isabella Møller Kjær [Junior] - Frækka fra Næsbyvej

 

03      02          H       RØ         060    Line Søgaard [Senior] - Eyfolfur fra Eyfjörd

04      02          H       BL         054    Ditte Lassen [Senior] - Sólargeisli fra Skovdal

 

05      03          H       RØ         043    Ane Nim Bruhn [Ungrytter] - Eldingur fra Rønnow

06      03          H       BL         023    Asta okkels [Ungrytter] - smiðurinn fra smedegaard

07      03          H       GR         020    Xenia Andersen [Senior] - Abel fra Stutteri Borg

 

08      04          V       RØ         069    Julie Sara Nielsen [Senior] - Eldfari vom Heesberg

09      04          V       BL         024    Isabella Møller Kjær [Junior] - Hastigur fra Holleskov

 

Udført 17 august 2017 20:01:02

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.5

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

T5 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 20:03

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RØ         031    Marie-Louise N Prüsse [Ungrytter] - Oddi fra Ørumgaard

02      01          V       BL         049    Lone Vesterholm [Senior] - Flugar fra maag

 

03      02          V       RØ         079    Camilla Louise Pers Petersen - Hlynir fra Gl. Essendrup

04      02          V       BL         063    Sofie Lovring [Ungrytter] - Lydia fra Vivildgård

05      02          V       GR         067    Cecilie Katrine Salling [Ungrytter] - Romeo vom Heesberg

 

06      03          V       RØ         050    methie møller [Senior] - Æsa fra Gl. Ladegård

07      03          V       BL         039    Susanna Wisborg [Senior] - Eik fra Poreyjarnupi

08      03          V       GR         057    Kamilla Pedersen [Ungrytter] - Una Fra Gundsø

 

09      04          H       RØ         013    Camilla K-Hansen [Junior] - Víkingur fra Ørskov Vestergård

10      04          H       BL         034    Signe Siticum [Senior] - Ljómi fra Dyrmose

11      04          H       GR         007    Tanja Maria Selchau Hansen [Senior] - Táta fra Maag

 

12      05          H       RØ         041    Jessica H Geertsen [Ungrytter] - Kjartan fra Kjartansstodom

13      05          H       BL         012    signe jerne [Senior] - Skagi fra Kølhede

14      05          H       GR         018    Iben H Rosenberg [Ungrytter] - Hringfaxi fra St. Velling

15      05          H       GU         064    Trine Jensen [Senior] - Uggi fra Stafholti

 

Udført 17 august 2017 20:03:01

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

T.8

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

Stutteri Poppelhøj

 

T8 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 20:05

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RØ         072    simone lunding-hoppe [Senior] - Yssa fra Ludvigsbjerge

02      01          H       BL         004    Stina Carlsson [Senior] - Sindri fra Ærø

 

03      02          H       RØ         076    Jørgen Stærmose Stærmose [Senior] - Loa fra Kristineholm

04      02          H       BL         016    Jette Madsen [Senior] - Álfadis fra Kærgården

05      02          H       GR         036    Kirsten Nelting [Senior] - Loke fra Søndergård

 

06      03          H       RØ         045    Janni Rønnow Bach [Senior] - Freyja fra Rønnow

07      03          H       BL         047    Helle Stærmose [Senior] - Gimsteinn

08      03          H       GR         077    Dorte Støy [Senior] - Fylkir fra My-Soley

 

09      04          V       RØ         056    Ditte Nørgaard-Randa [Junior] - Ægir fra Skovdal

10      04          V       BL         068    Cecilie Katrine Salling [Ungrytter] - Glossa fra Stensgaard

 

11      05          V       RØ         032    Pernille Lyngaal [Senior] - kjarni fra bundgaard

12      05          V       BL         008    Jane Moesgård Tønder [Senior] - Fee von Blastur

13      05          V       GR         070    Tina Nissen [Senior] - Sol fra Skovfryd

 

14      06          V       RØ         010    Tanja Christiansen [Ungrytter] - Alice Prinsessa fra Kværs

15      06          V       BL         011    Mette Bak [Senior] - Védis fra Bredgaard

16      06          V       GR         014    Tilde Dall [Ungrytter] - Fjola fra Smedegaard

 

17      07          V       RØ         017    Ane Sofia Møller Kjær Kjær [Ungrytter] - Vakur fra Krosnes

18      07          V       BL         019    Jette Madsen [Senior] - Alma fra Bjarup

19      07          V       GR         022    signe jerne [Senior] - Ganti fra vindhøj

 

20      08          V       RØ         033    Marie-Louise Nohns Prüsse [Ungrytter] - Tindur fra Frisendal

21      08          V       BL         042    Pia Conradsen [Senior] - Kolfinnur fra Kjartansstöoum

22      08          V       GR         046    Louise Jakobsen [Senior] - manadis fra bækdalen

 

Udført 17 august 2017 20:05:30

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

F.1

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

F1 Femgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 20:07

Kvalifikation: Sport A

 

 

RÆK  GRP                 CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                                            080    Camilla Louise Pers Petersen - Röskva fra Karlshøj

02                                            067    Cecilie Katrine Salling [Ungrytter] - Romeo vom Heesberg

 

Udført 17 august 2017 20:07:55

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

F.2

Sydjysk Mesterskab 2017 - 19-20 aug 2017

 

F2 Femgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - to 17-08 20:08

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      02          V       RØ         026    marianne petersen [Senior] - Gabriel fra Bode

02      02          V       BL         050    methie møller [Senior] - Æsa fra Gl. Ladegård

 

03      03          V       RØ         017    Ane Sofia Møller Kjær Kjær [Ungrytter] - Vakur fra Krosnes

04      03          V       BL         069    Julie Sara Nielsen [Senior] - Eldfari vom Heesberg

 

05      04          H       RØ         073    Henriette Jefta Pedersen [Senior] - Samba fra Tindsgarði

06      04          H       BL         043    Ane Nim Bruhn [Ungrytter] - Eldingur fra Rønnow

 

Udført 17 august 2017 20:08:24

IceTest 1.1.780 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

Del siden