tidsplan

Toeltonthebeach tidsplan

09,30 dommermøde

(i campingvognen)

09,45 ryttermøde

(på stranden ved sekretariatstraileren)

Kl 10 ,00            4.3

10,40                  4.5

11,20                  3 gang

11,40                  salgstølt

Middagspause ca 30 min og præmieoverrækkelse for formiddagens klasser

12.50                  T8

13.25                  T7

13,35                  T4

13,55                  T.3

14,20                  GDA

14,30                  GDB

15.30                  Præmieoverrækkelse for eftermiddagens klasser

- alle bliver sat på som skriver/hjælpere – i kan altid bytte indbyrdes eller sende en anden :)

- tidsplanen er vejledende, alle tider efter første klasse er ca tider.

Vi tager IKKE af dommernes middagspause, så opstår der forsinkelser må alle ride lidt hurtigere :) Det var en joke !

På grund af situationen med virus var alt på stand by, det betyder også at vi ikke belemrede vores sponsorer med, måske holder vi stævne, måske ikke ! Så præmier har vi naturligvis, dog ikke helt så mange som sidste år. Til gengæld vil vi gerne bede jer allerede nu, hold bededagene 2019 åbne – Toeltonthebeach bliver større til næste år.

foreløbige startlister

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

V3 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:46

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RE         019    Nicoline Hestbæk - Gandur fra Rosenlund

02      01          H       BL         027    Joan Bitten Hansen - Skugga Baldur fra Eskildsminde

 

03      02          V       RE         022    Amalie Thøgersen - Frosti fra Kommandørgården

 

04      03          V       RE         015    Pernille Lyngaal - Kjarni fra Bundgaard

05      03          V       BL         009    Stina Carlsson - Sindri fra Ærø

 

06      04          V       RE         026    Sigursteinn Gudmundsson - Bokki fra Kommandørgården

07      04          V       BL         005    Anne Voigt Lauridsen - Aula fra klamsgård

 

08      05          V       RE         025    Mathilde Hjort - Kóngur fra Kommandørgården

09      05          V       BL         018    Jane Moesgård Tønder - Fee Von Blastur

 

Udført 15 maj 2018 21:46:13

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

V5 Firgang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:45

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RE         020    Nicoline Hestbæk - Assa fra Biersted

 

02      02          H       RE         017    Sara Smidt - Bleikala fra Ponygården

03      02          H       BL         016    nina larsen - Týra fra Bøgegården

 

04      03          V       RE         023    Angelika Kramp - Kraftur fra Kommandørgården

05      03          V       BL         012    Signe Bjørnskov Rasmussen - Snoppa fra løvendal

 

06      04          H       RE         013    jette czepluch - ulfur

07      04          H       BL         006    Louise Jakobsen - Mànadis fra Bækdalen

 

08      05          V       RE         024    Dr. Jan Peter Kramp - Logi fra Kommandørgården

09      05          V       BL         007    Lea Iliasoff - Dis fra Stutteri Borg

 

Udført 15 maj 2018 21:45:01

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

3GANG 3 Gang - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:38

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RE         021    Yvonne Hjelm - Stjarni fra Enggaarden

02      01          V       BL         004    Signe Dam Sørensen - Toppa fra Klamsgård

 

03      02          V       RE         011    Annelise Nissen - Jarl fra Langtved

04      02          V       BL         008    Konni Johnsen - Kiljan fra Jedsted Mark

 

Udført 15 maj 2018 21:38:58

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

SALGSTLT Salgstölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:43

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                    V                     012    Signe Bjørnskov Rasmussen - Snoppa fra løvendal

02                    V                     003    Niels Lind - Jarpur fra hesseldam

03                    V                     014    Mette Engesgaard - sólfari fra flødal

04                    V                     006    Louise Jakobsen - Mànadis fra Bækdalen

05                    V                     001    Kjestine Spiecker - Flunnir vom Uhlenhof

06                    V                     018    Jane Moesgård Tønder - Fee Von Blastur

07                    V                     005    Anne Voigt Lauridsen - Aula fra klamsgård

 

Udført 15 maj 2018 21:43:47

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

 

 

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

T8 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:39

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RE         021    Yvonne Hjelm - Stjarni fra Enggaarden

 

02      02          H       RE         017    Sara Smidt - Bleikala fra Ponygården

 

03      03          V       RE         012    Signe Bjørnskov Rasmussen - Snoppa fra løvendal

04      03          V       BL         011    Annelise Nissen - Jarl fra Langtved

 

05      04          H       RE         014    Mette Engesgaard - sólfari fra flødal

06      04          H       BL         004    Signe Dam Sørensen - Toppa fra Klamsgård

 

07      05          V       RE         010    Tina Nissen - Fusi fra Torupgård

08      05          V       BL         002    Eva Lind - Hrøkur fra villatule

 

09      06          H       RE         003    Niels Lind - Jarpur fra hesseldam

10      06          H       BL         001    Kjestine Spiecker - Flunnir vom Uhlenhof

 

11      07          V       RE         024    Dr. Jan Peter Kramp - Logi fra Kommandørgården

12      07          V       BL         023    Angelika Kramp - Kraftur fra Kommandørgården

 

Udført 15 maj 2018 21:39:55

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

 

 

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

T7 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:40

Kvalifikation: Extra

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RE         013    jette czepluch - ulfur

 

02      02          V       RE         028    Lene Johannsen - Gandur fra Damsholt

03      02          V       BL         015    Pernille Lyngaal - Kjarni fra Bundgaard

 

Udført 15 maj 2018 21:40:23

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

T4 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:41

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          V       RE         002    Eva Lind - Hrøkur fra villatule

 

02      02          H       RE         019    Nicoline Hestbæk - Gandur fra Rosenlund

 

03      03          V       RE         028    Lene Johannsen - Gandur fra Damsholt

04      03          V       BL         006    Louise Jakobsen - Mànadis fra Bækdalen

 

Udført 15 maj 2018 21:41:31

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

 

 

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

T3 Tölt - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:42

Kvalifikation: Sport B

 

 

RÆK  GRP       V/H    CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

 

01      01          H       RE         009    Stina Carlsson - Sindri fra Ærø

02      01          H       BL         005    Anne Voigt Lauridsen - Aula fra klamsgård

 

03      02          V       RE         026    Sigursteinn Gudmundsson - Bokki fra Kommandørgården

04      02          V       BL         020    Nicoline Hestbæk - Assa fra Biersted

 

05      03          V       RE         025    Mathilde Hjort - Kóngur fra Kommandørgården

06      03          V       BL         022    Amalie Thøgersen - Frosti fra Kommandørgården

 

Udført 15 maj 2018 21:42:50

IceTest 1.1.790 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

 

 

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

GDA Gæðingakeppni A - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:47

Kvalifikation: Gæðinga

 

 

RÆK  GRP                 CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                                            021    Yvonne Hjelm - Stjarni fra Enggaarden

 

ToeltontheBeach - 19 maj 2018

 

GDB Gæðingakeppni B - Udtagelsesrunde

Startrækkefølge - ti 15-05 21:48

Kvalifikation: Gæðinga

 

 

RÆK  GRP                 CLR        NR     DELTAGER                                                                            

 

01                                            016    nina larsen - Týra fra Bøgegården

02                                            014    Mette Engesgaard - sólfari fra flødal

03                                            010    Tina Nissen - Fusi fra Torupgård

04                                            007    Lea Iliasoff - Dis fra Stutteri Borg

05                                            001    Kjestine Spiecker - Flunnir vom Uhlenhof

Del siden